پنل کاربری پرتال گردشگری بروبه شامل امکاناتی است که برای استفاده از آن و همچنین امکانات مخصوص اعضا در خود سایت نیاز به تکمیل اطلاعات خود در آن هستید که در زیر به تفضیل آموزش داده خواهد شد .

همان طور که درمقاله نحوه عضویت آموزش داده شد شما بعد از تکمیل ثبت نام اولیه و تایید ایمیل خود وارد صفحه کاربری خود می شوید که در شکل آن در زیر آمده است .

توجه : کادر قرمز رنگ بالای صفحه اول پنل کاربری را حتما مطالعه نمایید . نمایش این مطلب به معنای اطلاع و قبول آن توسط شماست .

نحوه استفاده پنل کاربری

این صفحه نخست پنل کاربری شما می باشد که در صورتی که اطلاعات خود را تکمیل نکنید به این صورت مشاهده خواهید کرد . برای شروع کار با این پنل شما ابتدا باید از بخش لیست کارها مراحل ها یکی یکی به ترتیب انجام دهید این کار کمتر از 2 دقیقه بیشتر وقت شما را نخواهد گرفت .

تکمیل مشخصات کاربری :

شما با کلیک بر روی تکمیل مشخصات کاربری داخل لیست کارها و یا از منوی سمت چپ  بخش کاربر/ مشخصات وارد صفحه ای مانند تصویر زیر می شوید :

نحوه استفاده پنل کاربری

در اینجا نام ، تصویر ، تاریخ تولد ، جنسیت و تحصیلات خود را وارد می نمایید . در صورت عدم تمایل به تصویر خودتان می توانید از عکس های موجه دیگه استفاده کنید . البته این نکته برای تورلیدرها و مدیران خدمات گردشگری صادق نمی باشد و آنها باید حتما از تصویر شخص خودشون استفاده نماییند .

تمام  اطلاعاتی که شما داوطلبانه ثبت میکنید فقط و فقط برای کمک به سیستم پرتال گردشگری بروبه برای راهنمایی بهتر شما است .

تکمیل مشخصات گردشگری :

پس از تکمیل مشخصات کاربری ، برای تکمیل مشخصات گردشگری خود داخل لیست کارها و یا از منوی سمت چپ  بخش کاربر/ مشخصات گردشگری وارد صفحه ای مانند تصویر زیر می شوید :

نحوه استفاده پنل کاربری

این بخش برای استفاده از امکانات پرتال گردشگری بروبه مانند مسیر یابی ، وضعیت آب هوا ، فاصله یابی ، نزدیکترین اماکن مهم و  ..... بسیار مهم است . پر کردن اطلاعات این بخش ،به موتور جستجوی سیستم کمک میکند تا بهترین مکان را بر اساس ویژگی های شما به صورت اختصاصی برای شما پیدا نمایید .

در قسمت اول آدرس وجود دارد شاید این بخش اصلی ترین اطلاع مورد نیاز می باشد . اما نگران نباشید  در صورت عدم تمایل می توانید آدرس دقیق خود را وارد ننمایید . و تنها شهر یا منطقه محل سکونت خود را وارد نمایید . مشخص کردن محل سکونت به سیستم این امکان را میدهد که در جستجوی مکان های گردشگری به شما کمک کند و همچنین هر لحظه از وضعیت آب و هوای منطقه خود در طول هفته آینده باخبر شوید. بهتر است خیابان اصلی خود را وارد نمایید این کار در هنگام مسیر یابی ، زمان و مسافت دقیق تری تا مقصد را به شما ارائه خواهد داد .

کافی است که ادرس خود را وارد کنید سیستم به صورت داینامیک ادرس را تکمیل میکند و یا می توانید مارکر وسط نقشه را به صورت دستی جابه جا کنید در صورتی که ادرس در سیستم پیدا نشد و یا محل آن درست نبود .

عرض و طول جغرافیایی شما به صورت داینامیک از تو ادرس وارد شده توسط شما خوانده می شود که از آن می توانید در دستگاه ها و نرم افزارهای دیگر نیز استفاده کنید . در صورتی که این بخش خالی باشد نشانه این است که ادرس را وارد نکردید . این بخش رو به صورت دستی هم می توانید وارد کنید اما بهتر آن را تغییر ندهید .

بخش های بعدی به صورت چند انتخابی می باشد

نحوه استفاده پنل کاربری

می توانید هر کدام از بخش ها را چند انتخاب یا به صورت تکی انتخاب کنید این انتخاب ها در پیشنهاد های پرتال گردشگری بروبه برای مکان های و زمان های مناسب با امکانات و علایق شما بسیار موثر است  .

در بخش آخر می توانید مطلبی را به صورت اختیاری در مورد خود بنویسید .

پس از اتمام این بخش صفحه نخست پنل کاربری پرتال بروبه به شکل زیر متناسب با اطلاعات شما تغییر خواهد کرد :

نحوه استفاده پنل کاربری

 در این صفحه اطلاعات زیر مشخص شده است

  1. امتیاز و تعداد ورود شما ( امتیاز بالاتر  برای شما دسترسی امکانات بیشتری را فراهم می آورد ) در سمت راست اخرین امتیاز های دریافتی خود را می توانید مشاهده نمایید .
  2. در قسمت وسط وضعیت آب هوای منطقه ثبتی خواد به جزییات به مدت یک هفته آینده مشاهده می کنید .

 

جدیدترین مکان های افزوده شده : در این بخش جدیدترین مکان هایی که توسط پرتال وارد شده است را می توانید مشاهده کنید و با کلیک بر روی آن آن بخش را مشاهده نمایید .

آخرین بازدیدها : این بخش آخرین مکان هایی که شما مشاهده کردید را نشان خواهد داد در صورتی که بعد از ثبت نام هنوز مکانی را مورد بازدید قرار نداده اید این بخش خالی خواهد بود .

مکان های پیشنهادی شما : این بخش به صورت داینامیک بنا به اطلاعات پر شده توسط شما و همچنین رفتار و علایق شما در سایت مکان هایی را هر لحظه که مناسب شما است به شما پیشنهاد می دهد .

هر سه این بخش ها در بالا سمت چپ یک بخشی دارد به نام منو که با کلیک بر روی آن می توان مکان ها ثبت شده در آن را مورد مقایسه قرار بدهید که در تصمیم گیری شما بسیار موثر خواهد بود در صورت کلیک بر روی مقایسه بخش زیر باز می شود .

نحوه استفاده پنل کاربری

این بخش برای انتخاب مکان برای سفر شما بسیار کاربردی خواهد بود در این بخش زمان و مسافت لازم ( با توجه به محدودیت سرعت و ترافیک ) به صورت آنلاین با توجه به آدرسی که از خود ثبت کرده اید به صورت هوایی و زمینی نمایش داده خواهد شد .  همچنین در این بخش گزینه های متنوع دیگری برای مقایسه مانند امتیاز ، آب هوای لحظه ای ، درجه سختی ، زمان لازم ، هزینه و .... وجود دارد که به شما در انتخاب کمک خواهد کرد ( بخش برای کاربران بعد از جستجو نیز وجود دارد )

شما هر لحظه می توانید با کلیک در منوی بالا سمت چپ همان جا که تصویر پروفایل  شما موجود است از پنل خود خارج و یا وارد سایت اصلی شوید این بخش در منوی سمت چپ نیز موجود می باشد .

در صورت عدم خروج و وارد شدن به سایت با کلیک به لینک ورود به سیستم تصویر زیر را مشاهده میکند .

نحوه استفاده پنل کاربری

این به این معنا است که شما در سایت لاگین هستید و از همه امکانات داخل سایت بنا بر امتیاز خود می توانید استفاده کنید .