راهنمایان گردشگری ( تورلیدر) یکی از مهمترین بخش های گردشگری هستند . پرتال گردشگری بروبه به منظور معرفی هرچه بیشتر این عزیزان این بخش را در پرتال خود راه اندازی کرده است .

برای ثبت مشخصات خود به عنوان تورلیدر شما باید حتما از قبل عضو پرتال گردشگری بروبه شده باشد و عضویت شما تایید شده باشد برای اطلاع از نحوه عضویت لطفا مقاله نحوه عضویت در پرتال گردشگری بروبه را مطالعه نمایید.

قبل از ثبت مشخصات خود به عنوان راهنمای گردشگری ( تورلیدر) حتما باید مشخصات کاربری خود را در پنل کاربری تکمیل کرده باشید برای اطلاعات بیشتر به مقاله پنل کاربری مراجعه نمایید .

ثبت مشخصات خود به عنوان راهنمای گردشگری در پرتال گردشگری بروبه بسیار آسان و سریع انجام میگیرد به این منظور ابتدا مانند تصویر زیر در بخش پنل کاربری منوی سمت راست از بخش کاربر زیر منوی تغییر نوع کاربری وارد بخش تغییر نوع کاربری شوید در صورتی که گزینه تغییر نوع کاربری را مشاهده نمی نمایید . لازم است مشخصات گردشگری خود را تکمیل نمایید .

ثبت مشخصات راهنمایان گردشگری

در این بخش دسته کاربری خود را از عادی به راهنما گردشگر تغییر داده دکمه ویرایش را بزنید .

پس از تغییر نوع کاربری خود از عادی به راهنما گردشگر مانند تصویر زیر منوی جدیدی به عنوان راهنمای گردشگری در منوی سمت راست پنل کاربری اضافه خواهد شد .

ثبت مشخصات راهنمایان گردشگری

با کلیک بر روی منو راهنمای گردشگری زیر منوی مشخصات ، لازم است موارد را تکمیل نمایید لطفا قبل از تکمیل با کلیک بر روی نشانه توجه مانند تصویر موارد داخل کادر را مطالعه نمایید .

ثبت مشخصات راهنمایان گردشگری

فیلد مجوز :  در صورتی که برای راهنمای گردشگری مجوز تورلیدری دارید بله را انتخاب کنید در صورتی که مجوز شما در حال صدور و یا در حال طی کردن دوره هستید گزینه نامشخص و در غیر این صورت گزینه نه را انتخاب نمایید . در صورتی که وضعیت مجوز شما مشخص نگردد شما در بخش تور لیدرهای برتر قرار نخواهید گرفت .   و در صفحه مخصوص شما در بخش مجوز قید خواهد شد .

فیلد تصویر مجوز : در صورتی که فیلد مجوز خود را بله قرار دهید باید تصویر مجوز و یا کارت تورلیدری خود را در این بخش بارگزاری نمایید . ( تمام موارد قبل از نمایش در پرتال توسط مدیرت بررسی خواهد شد و در صورت مغاییر و یا مشکل صفحه شما نمایش داده نخواهد شد. )

فیلد تصویر کارت ملی :  برای استفاده از این بخش حتما باید تصویر روی کارت ملی ( جدید ) خود را بارگزاری نمایید حتی اگر مجوز تورلیدری ندارید . ( تمام موارد قبل از نمایش در پرتال توسط مدیرت بررسی خواهد شد و در صورت مغاییر و یا مشکل صفحه شما نمایش داده نخواهد شد. )

فیلد شماره همراه :  این شماره به منظور ارتباط با شما است حتما شماره ای را وارد نمایید که بازدید کنندگان به وسیله آن بتوانند با شما تماس بگیرند . این شماره فقط برای اعضا سایت قابل نمایش است .

فیلد زبان های مسلط : در این بخش از منوی باز شونده می توانید زبان هایی که به آن تسلط دارید را انتخاب نمایید .

فیلد حوزه فعالیت :  در این بخش از منوی بازشونده می توانید حوزه فعالیت خود را انتخاب نمایید . توجه بفرمایید در انتخاب این گزینه دقت لازم را بفرمایید با انتخاب گزینه ها به جز محلی شما نیاز هست که آمادگی سفر در حوزه ای که انتخاب کرده اید را هر لحظه داشته باشید .

فیلد گونه راهنمای گردشگری : گونه گردشگری که در آن تجربه و تخصص کافی  را دارید در این بخش انتخاب نمایید .

فیلد مواقع : زمان هایی که توانایی فعالیت را دارید در این بخش انتخاب نمایید . در صورتی که گزینه بدون محدودیت را انتخاب نمایید یعنی شما در هر لحظه از سال قابل دسترس هستید .

فیلد ثوابق و مدارک : در این بخش ثوابق گردشگری و مدارک خود را بیان نمایید اینکار به جذب مخاطب کمک شایانی خواهد کرد همچنین این بخش در جستجوی بهتر موتور های جستجو مفید خواهد بود .

فیلد تخصص : در این بخش تخصص های خود را در حوزه گردشگری بیان نمایید اینکار به جذب مخاطب کمک شایانی خواهد کرد همچنین این بخش در جستجوی بهتر موتور های جستجو مفید خواهد بود .

توجه بسیار مهم : در صورتی که مواردی که ثبت کردید به صورت خلاف واقع باشد عضویت شما به صورت دایم توسط سیستم در هر لحظه که مشخص گردد لغو خواهد شد .

پس از تکمیل همه بخش ها دکمه ویرایش را بزنید .

در صفحه مخصوص شما اطلاعات درباره من که در بخش مشخصات گردشگری تکمیل نموده اید ( تصویر زیر ) نیز نمایش داده خواهد شد .

ثبت مشخصات راهنمایان گردشگری

در بخش درباره من می توانید توضیح مختصری درباره خودتان و علاقمندی هایتان ثبت نمایید .

پس از تکمیل بخش های نامبرده دربالا لطفا منتظر تایید شما توسط مدیریت پرتال باشید . در صورت سوال و یا ابهام و یا پیگیری وضعیت تاییده خود می توانید از بخش تیکت با مدیرت در تماس باشید .

در صورتی که مشخصات شما توسط مدیریت پرتال گردشگری بروبه تایید گردد . شما در بخش راهنمای گردشگری پرتال گردشگری بروبه افزوده خواهید شد .

ثبت مشخصات راهنمایان گردشگری

هر راهنمای گردشگری در پرتال گردشگری بروبه دارای صفحه مخصوص و آدرس منحصر به فرد مانند تصویر زیر در پرتال خواهد شد که می توانند آدرس خود را به عنوان رزومه و صفحه شخصی  خود در شبکه های اجتماعی و سایت های دیگر به اشتراک بگذارد .

ثبت مشخصات راهنمایان گردشگری

آدرس منحصر به فرد راهنما های گردشگری به همراه نام و قابلیت اشتراک گذاری .

ثبت مشخصات راهنمایان گردشگری

به منظور اطلاع  از آمار  نحوه استقبال و مشاهده از صفحه مخصوص شما مانند تصویر زیر  ، از پنل کاربری خود منوی سمت چپ بخش راهنمای گردشگری زیر بخش آمار می توانید میزان مشاهده از صفحه مخصوص خود را  به صورت روزانه ( بازه های 4 ساعته ) هفتگی ، ماهانه و سالانه به صورت نموداری مشاهده نمایید .

ثبت مشخصات راهنمایان گردشگری

آمار کلی بازدید از صفحه شما و همچنین کامنت هایی که به شما ارسال شده است و امتیاز های کسب شده ، در صفحه مخصوص شما در سایت قابل مشاهده است . تمام این موارد در امتیاز کلی شما و همچنین رتبه شما به عنوان لیدر بسیار موثر خواهد بود .