ساحل
0 نظر145 مشاهده5.5

بندر لنگه, هرمزگان

موج و سخره در ساحل مقام

  • زمان لازم 1 ساعت
  • درجه سختی آسان
  • هزینه رایگان

موج و سخره در ساحل مقام

یکی از زیباترین مناطق کمتر شناخته شده ایران ساحل سخره ای بندر مقام است . صخره‌های سخت، آب زلال، صدف‌ها، گوش‌ماهی‌ها، لاک‌پشت‌های زیبا و بزرگ و سفره‌ماهی‌هایی که تا نزدیکی ساحل می‌آیند، از شگفتی‌های این منطقه است.

گالری تصاویر

اماکن نزدیک

برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

آب و هوا

برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

امکانات

  • پارکینگ سرباز

ویژگی ها

  • آرامش طبیعت

محدودیت ها

  • عدم سرویس بهداشتی
  • عدم پارکینگ مسقف
  • عدم وجود سطل آشغال

توضیحات

بندر مقام در استان هرمزگان قرار دارد. این بندر از توابع بخش شیبکوه در شهرستان بندر لنگه است. این منطقه با روستای نخیلوه و کوه سنجول همسایه است. بندر لنگه با عنوان عروس بنادر ایران در کنار خلیج فارس شناخته می‌شود. بندر مقام در 200 کیلومتری غرب بندر لنگه واقع شده است. بندر مقام در 60 کیلومتری پارسیان از جمله بنادر گردشگری این شهرستان است.

موج و سخره در ساحل مقام

یکی‌ دیگر از جاده‌های ساحلی بسیار زیبای ایران، جاده مقام بستانو است. ساحل زیبای مکسر قبل از بندر مقام در میانه این جاده ساحلی قرار دارد. مکسر به معنی شکسته و خرد شده اشاره به صخره‌هایی با شکستگی فراوان دارد. منظره بی‌نظیر دریا، لمس ساحل شنی، موج‌های آرام از ویژگی‌های این ساحل است.

موج و سخره در ساحل مقام

در کنار جاده‌ی ساحلی بندر مقام در مسیر دسترسی به بندر مغدان، بعد از عبور از پارسیان گردنه مقام وجود دارد. گردنه‌ی بندر مقام که ساحل صخره‌ای بزرگی است در زبان محلی گردنه عشاق خوانده می‌شود.‌ گردنه عشاق هرمزگان از صخره‌های فسیلی مرجانی تشکیل شده است. این ساحل شنی خوش رنگ‌ به آب‌های شفاف دسترسی دارد. طلوع و غروب خورشید منظره تماشایی را به وجود می‌آورد. شب‌ها نیز آسمان این منطقه پذیرای ستارهای پرنور است. به ساحل این گردنه «ساحل بری» گفته می‌شود. فیتو پلاکتون‌ها در شب هنگام زیبایی این ساحل را دوچندان می‌کنند.

موج و سخره در ساحل مقام

بندر مقام جزئی از استان هرمزگان است. سیراف در استان بوشهر است. در واقع بندر مقام بوشهر وجود ندارد بلکه از سیراف بوشهر یک مسیر 156 کیلومتری دسترسی به آن وجود دارد. پارسیان نیز جز استان فارس می‌باشد. از شهرستان پارسیان به بندر مقام فاصله زمانی دو ساعته وجود دارد. مسیر دسترسی به بندر مقام از بندر لنگه مسیر کوتاه و بسیار زیبایی است که به سمت غرب بندر لنگه کشیده می‌شود.

موج و سخره در ساحل مقام

شما می توانید به وسیله پرتال گردشگری بروبه این منطقه را مکان نمایی کنید،  همچنین امکانات مورد نیاز خود را به راحتی در اطراف جستجو کنید و همچنین تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید . با اطلاع رسانی شما کمک به صنعت گردشگری و همچنین شناخت زیبای ناب و بی همتای سرزمین زیبای ایران به هم وطنان خود می نمایید .

مشاهده بر روی نقشه

(عرض جغرافیایی : 26.97939507263069 , طول جغرافیایی : 53.44575650037691)

امتیاز

0 0 نظر 145 مشاهده
5 ستاره
4 ستاره
3 ستاره
2 ستاره
1 ستاره

هیچ پیامی ارسال نشده

ارسال پیام

ورود به سیستم