غار
0 نظر120 مشاهده5.5

کوهرنگ, چهارمحال و بختیاری

غار مرگ آور با طعم یخ

  • زمان لازم 1 ساعت
  • درجه سختی آسان
  • هزینه رایگان

غار مرگ آور با طعم یخ

غار یخی چما در مجاورت روستای شیخ علیخان، در فاصله 25 کیلومتری چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این غار در مقابل دشت چما واقع شده و شبیه تنگه‌ای بزرگ و انباری پربرف است که ارتفاع برف‌های آن تا 45 متر نیز می‌رسد. علاوه بر این، غار یخی چما به‌عنوان بزرگ‌ترین منبع آب شیرین ایران نیز شهرت دارد

گالری تصاویر

اماکن نزدیک

برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

آب و هوا

برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

امکانات

  • پارکینگ سرباز

ویژگی ها

  • آرامش طبیعت

محدودیت ها

  • عدم سرویس بهداشتی
  • عدم پارکینگ مسقف
  • عدم وجود سطل آشغال

توضیحات

در شهرستان کوهرنگ، غاری در فاصلهٔ 25 کیلومتری چلگرد روستای شیخ علیان وجود دارد که این روزها مرکز توجه محلیان این محدوده و بسیاری دیگر از گردشگران است. این غار در طول سالیان متمادی، بر اثر سرما و انباشت یخ و برف شکل گرفته و در حال حاضر به مانند یک یخچال دائمی در همهٔ فصول سال پابرجاست و سال‌ها محل برگزاری مسابقات اسکی نیز بوده‌است. یک چشمه و رودخانهٔ آب خنک نیز از دل این غار به سد آب گوهرنگ می‌رسد که در حال حاضر بزرگترین منبع آب شیرین در ایران است. غار یخی چما به علت ناشناخته بودن و معروفیت کم، بسیار بکر و دست نخورده مانده‌است و این خود از ویژگی‌های منحصر به فرد آن به‌شمار می‌رود

غار مرگ آور با طعم یخ

این غار شبیه تنگه‌ای بزرگ و انباری پر برف است که ارتفاع برف‌های آن تا 50 متر می‌رسد و به عنوان یک یخچال طبیعی و دائمی از جاذبه‌های دیدنی برای سفرهای تابستانی به‌شمار می‌رود. قرار گرفتن در دره‌ای عمیق و انباشت برف‌های چندین ساله در این مکان سبب شده، قندیل‌های یخ و توده‌های عظیم برف به صورت دائمی و در تمام فصول سال در غار چما باقی بماند.

غار مرگ آور با طعم یخ

غار چما با فاصله 92 کیلومتری از شهرکرد و تقریبا در 20 کیلومتری جاده چلگرد به سمت روستای سرآقاسید قرار دارد. در مسیر روستای شیخ علی خان ، آبشاری دیدنی وجود دارد . شهرستان کوهرنگ تابستان ها میزبان عشایر است پس اگر اگر مشتاق دیدن سیاه چادرها و گله ها در مسیر هستید ، تابستان بهترین فرصت می باشد.در مسیر ممکن است شاهد مراسم عروسی یا عزا باشید. این گونه برنامه ها معمولا با شلیک هوایی تیر همراه است.

تقریبا 12 کیلومتر از مسیر را ، راه خاکی در بر می گیرد که سرعت حرکت شما را کم می کند

غار مرگ آور با طعم یخ

شما می توانید به وسیله پرتال گردشگری بروبه این منطقه را مکان نمایی کنید،  همچنین امکانات مورد نیاز خود را به راحتی در اطراف جستجو کنید و همچنین تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید . با اطلاع رسانی شما کمک به صنعت گردشگری و همچنین شناخت زیبای ناب و بی همتای سرزمین زیبای ایران به هم وطنان خود می نمایید .

مشاهده بر روی نقشه

(عرض جغرافیایی : 32.560739246038125 , طول جغرافیایی : 49.96151955795898)

امتیاز

0 0 نظر 120 مشاهده
5 ستاره
4 ستاره
3 ستاره
2 ستاره
1 ستاره

هیچ پیامی ارسال نشده

ارسال پیام

ورود به سیستم