تنگه
0 نظر8 مشاهده5.3

دره شهر, ایلام

تنگه زیبای رازیانه ایلام

 • زمان لازم 5 ساعت
 • درجه سختی متوسط
 • هزینه رایگان

تنگه زیبای رازیانه ایلام

گاهی وقت‌ها چند پدیده طبیعی در کنار هم قرار می‌گیرند تا منظره‌ای شبیه تابلوی نقاشی را پیش چشم‌مان شکل بدهند تنگه رازیانه بی شک یکی از همین مکان هاست .تنگه‌ای سرسبز که در لایه‌لایه‌ی آن گیاهان سبز شده‌اند و چشم‌اندازی بی‌نظیر پدید آورده‌اند

گالری تصاویر

اماکن نزدیک

برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

آب و هوا

برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

امکانات

 • کمپینگ

ویژگی ها

 • آرامش طبیعت
 • حرکت در مسیر رودخانه
 • دشت نوردی
 • تنگه گردی

محدودیت ها

 • عدم سرویس بهداشتی
 • عدم پارکینگ مسقف
 • عدم وجود سطل آشغال
 • عدم وجود اقامتگاه
 • عدم وجود رستوران

توضیحات


در تنگه‌ی رازیانه خاک، آب و گیاه هماهنگی بی‌نظیر و تماشایی در کنار هم پیداکرده‌اند. تنگه زیبای رازیانه در دامنه‌های کبیر کوه و در مساحتی 30 هکتاری به‌صورت مارپیچ قرار گرفته است. طول آن به 3 کیلومتر و عرضش از کمتر از یک متر تا حدود 5 متر در برخی نقاط می‌رسد.

تنگه زیبای رازیانه ایلام

اگر این سؤال در ذهنتان ایجاد شده است که چرا نام این تنگه را رازیانه گذاشته‌اند با ما همراه باشید. گیاه رازیانه که عطری خوش دارد و در درمان‌های دارویی استفاده می‌شود در این منطقه و اطراف تنگه به وفور یافت می‌شود و همین امر سبب گذاشتن نام آن بر روی این تنگه شده است. در فصل بهار که دسته‌دسته گل‌های زرد رنگ رازیانه در می‌آیند زیبایی این تنگه چند برابر می‌شود و عطر گل‌ها تمام منطقه را پر می‌کند.

تنگه زیبای رازیانه ایلام

جنس دیواره‌ های تنگ رازیانه، آهک با ترکیبات کربنات کلسیم است. ارتفاع زیاد دیوارها و همچنین آبی که از میان تنگ در حال عبور است، رفت و آمد در داخل تنگ رازیانه را با دشواری همراه می کند. بهتر است در بالای تنگ قدم بزنید و از تماشای آن از بالا لذت ببرید. اما اگر توان بدنی و لباس و کفش مناسب (تجهیزات سنگ نوردی) داشته باشیدمی توان وارد تنگ شوید و قدم در رود کم عرض و کم عمق بگذارید و از فضای بسیار دیدنی و جذاب آن لذت ببرید. هرچه جلوتر بروید، تاریک و تاریک‌ تر می ‌شود و شاید کمی دچار دلهره و ترس شوید، اما همه این ‌ها بخشی از این سفر جذاب و دوست داشتنی است که همیشه از آن یاد خواهید کرد.

تنگه زیبای رازیانه ایلام

رودخانه‌ای که از وسط تنگه عبور می‌کند، در طول زمستان و اوایل بهار بسیار پرآب است؛ ولی در تابستان تقریبا خشک و کم‌آب می‌شود. این رودخانه پس از عبور از تنگه، در پهنه دشت جریان می‌یابد و طراوت و جذابیت بیشتری به آن می‌بخشد. همین رودخانه، پیمایش درون تنگه در فصل پرآب را مشکل می‌سازد و عملا در تمام مسیر باید درون رودخانه‌ای با عرض کم و عمق زیاد حرکت کنید.

تنگه زیبای رازیانه ایلام

 راه باستانی بدره «آبهر» به پشته ارشت و بردبال چنارباشی، از کوهپایه‌ها عبور کرده و در ادامه پس از عبور از کلم و تنگ رازیانه به روستای گنجه و سپس به روستای پاکل گراب و منطقه چنارباشی متصل است. آثار متعددی از دوران مختلف در این ناحیه مشاهده می‌شود.

تنگه زیبای رازیانه ایلام

شما می توانید به وسیله پرتال گردشگری بروبه این منطقه را مکان نمایی کنید،  همچنین امکانات مورد نیاز خود را به راحتی در اطراف جستجو کنید و همچنین تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید . با اطلاع رسانی شما کمک به صنعت گردشگری و همچنین شناخت زیبای ناب و بی همتای سرزمین زیبای ایران به هم وطنان خود می نمایید .

 

مشاهده بر روی نقشه

(عرض جغرافیایی : 33.43040265800633 , طول جغرافیایی : 46.81841978413085)

امتیاز

0 0 نظر 8 مشاهده
5 ستاره
4 ستاره
3 ستاره
2 ستاره
1 ستاره

هیچ پیامی ارسال نشده

ارسال پیام

پرتال گردشگری بروبه

پرتال گردشگری بروبه با استفاده از تجربیات انسانی در کنار هوش مصنوعی شما را به تجربه هرچه بهتر یک سفر عالی رهنمون می نماید.

تماس باما

ورود به سیستم