روستا
0 نظر130 مشاهده5

تالش, گیلان

اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

 • زمان لازم 24 ساعت
 • درجه سختی متوسط
 • هزینه متوسط

اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

غرق شدن در سبزِ سبز جاده و روستا و رفتن بر فراز ابرها پیشنهادی نیست که بتوان آن را رد کرد.روستای اولسبلنگاه برای همنشینی اش با ابرها معروف شده است. اینجا که هستید ابرها شما را در آغوش می گیرند و به میزبانی تان می آیند. امکان شب‌مانی در کلبه‌های گرم و روستایی و هم صحبتی و همراهی هر چند کوتاه با روستاییان باصفای ییلاق انتظار شما را میکشد.

#اولسبلنگاه #ماسال #گیلان #طبیعتگردی #کمپینگ #شبنشینی #ییلاق

آدرس محتوا

https://borobe.com/BRI7cd99dd9

دسته بندی

 • گیلان(7)
 • تالش(1)
 • طبیعت گردی(39)
 • روستا(9)
 • هزینه (متوسط)(5)
 • درجه سختی (متوسط)(20)
 • زمان لازم (24 ساعت)(7)
 • گالری تصاویر

  اماکن نزدیک

  برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

  آب و هوا

  برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

  امکانات

  • پارکینگ سرباز
  • اقامتگاه بومگردی
  • غذای محلی
  • کمپینگ

  ویژگی ها

  • آرامش طبیعت
  • جنگل نوردی
  • دشت نوردی
  • کوه نوردی سبک
  • شب نشینی
  • پیاده روی

  محدودیت ها

  • عدم وجود سطل آشغال
  • عدم امکان تردد در بارش
  • عدم وجود مرکز رسیدگی به خدمات گردشگری
  • عدم وجود درمانگاه
  • امکان ورود به محوطه خصوصی

  توضیحات

   


  اولسبلنگاه، روستایی بر فراز شهر ماسال در غرب گیلان است، جایی که مردم ماسال آن را برای ییلاق خود انتخاب کرده اند و هر بهار و تابستان کوچ خود را از شهر، به اینجا می آورند. ییلاق دلفریب اولسبلنگاه، در ارتفاع هزار و 489 متری از سطح دریا، شکل قدیمی خود را حفظ کرده است و در هجوم امروزه سنگ ها و سیمان ها به خانه های روستایی، هنوز با خانه های چوبی و تخته ای و سقف های رنگارنگ دلبری می کند.

  ییلاق اولسبلنگاه که در فاصله حدود 27 کیلومتری شمال غرب شهر ماسال قرار دارد، چشم و چراغ ییلاق های این شهر است و جایگاه ویژه و محبوبی در میان ییلاق های اطراف ماسال دارد.

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

  دلیل نام گذاری

  این روستای دلنشین نامش را از زبان تالشی گرفته است که خود از دو واژه اولسا و بلنگاه تشکیل شده و در این زبان به معنی جایگاه بلندی است که بر روی آن درخت ممرز می روید.

  دیدنی های مسیر رسیدن به اولسبلنگاه

  شگفتی های مسیر رسیدن به این ییلاق چشم نواز تنها در مسیر پای کوه تا روستا ختم نمی شود، همراه شوید که زیبایی های فراوانی پیش روی شماست.
  *دیدنی های مسیر، قبل از رسیدن به جاده اصلی اولسبلنگاه

  مسیر رسیدن به ییلاق اولسبلنگاه هم خود دیدنی هایی دارد که لذت سفر شما را دوچندان می کند. اگر زمان بیشتری در اختیار دارید می توانید در راه کمی ماجراجویی کرده و مسیرهای دیگر را قبل از رسیدن به جاده اصلی روستا امتحان کنید. در یکی از جاده های فرعی خاکی که از راه اصلی ییلاق اولسبلنگاه جدا می شود کمی بالاتر، آبگیری کوچک وجود دارد که بر زیبایی اطراف خود می افزاید و با خنکا و منظره خود، روح را جلا می بخشد. در اطراف این آبگیر ویلاهایی وجود دارد که می توانید از آنجا برای اقامت و شب‌مانی استفاده کنید.

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه


  *دیدنی های جاده اصلی

  درختان درهم تنیده، انبوهی از تونل های سبز جنگل و بی انتها، آدم را به خود می خواند و گذر زمان را به فراموشی می سپارد. مسیری که شما را غرق در آرامش می کند و طبیعت بکر خود را به رخ تان می کشد.
  *رودخانه خالکایی

  صدای رودخانه خالکایی که از قله مرتفع شاه معلم سرچشمه گرفته است و تا نیمه مسیر، شما را در جاده همراهی می کند، برای طبیعت گیلان صدای زندگی ست و لمس خنکای آب آن لذت سفر را چند برابر می کند.
  *آلاچیق ها و دکه های بین راهی

  در مسیر رسیدن به اولسبلنگاه آلاچیق ها و رستوران های سنتی به چشم می خورند که می توانید خود را در آن ها مهمان یک فنجان چای ذغالی یا یک بلال کبابی کنید.

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

   *ییلاق های همسایه

   ییلاق های کوچک شلما، نساء و بورا و دیگر روستاهای کوچک و دیدنی، در مسیر پر پیچ و خم راه رسیدن به ییلاق اولسبلنگاه قرار دارند که شما می توانید به هر یک از آن ها سر بزنید.

  دیدنی های ییلاق اولسبلنگاه

  در اولسبلانگاه دیدنی های بسیاری انتظار شما را می کشند که تجربه فوق العاده ای از روستاگردی را به شما هدیه می دهند:

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

  *زندگی ناب روستایی

  برای خیلی از ما، زندگی در روستا، تجربه همزیستی با حیوانات اهلی، بیدارشدن با صدای پرندگان و چشم انداز سبز مراتع و درختان، خوردن غذاهای محلی و تازه و گرم شدن با هیزم، بیشتر به رویایی می ماند که در فیلم ها دیده ایم و در کتاب ها خوانده ایم. ییلاق اولسبلنگاه، از ییلاق هایی‌ست که می توان این فضای روستایی را به خوبی در آن تجربه کرد و تجربه خالص و نابی از بوم گردی داشت. خانه های چوبی که گاه با هیزم و گاه با کپسول های کوچک گاز گرم می شوند، آبی که از چشمه برداشته می شود و مسیرهای پاکوبی که جای کوچه ها و خیابان های شهر را می گیرد، این ها همان چیزهایی است که آرامش را به شما هدیه می دهند.
  *آرامش بر فراز ابرها

  اگر شب در روستا بمانید و یا آن که صبح خیلی زود خود را به اولسبلنگاه برسانید، اگر بخت با شما یار باشد، دریا را این بار در آسمان می بینید. در اولسبلنگاه به جهت ارتفاع زیاد این روستا از سطح دریا، صبح خیلی زود ممکن است بالاتر از ابرها قرار بگیرید تا فرشی از ابرها زیر پای‌تان پهن شود.

  خوشگذارنی در روستای اولسبلنگاه

   خوشگذارنی در اولسبلنگاه تنها به دیدن مناظر خیره کننده و بوم گردی محدود نمی شود و راه های مختلفی برای بهتر شدن حال سفر وجود دارد.

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

  *عکاسی

  چشم اندازهای خیره کننده روستای اولسبلنگاه، ابرها و مه هایی که هر از گاهی مهمان روستا می شوند، پیچش های جاده با درختان انبوه و در هم تنیده، خانه ها و کلبه های چوبی با سقف های رنگی، همه گزینه های مختلفی را برای عکاسی به شما پیشنهاد می دهد.

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

  *پیک نیک

  از بزرگترین لذت های حضور در ییلاق ها امکان برپایی پیک نیک در دامان طبیعت است. پس اسباب لازم را با خود همراه ببرید و در گوشه ای از روستا، پیک نیک برپا کنید.

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

  *پیاده روی

  پیاده روی بین مردم روستا و خانه های چوبی آنها، در کنار گاوها و گوسفندهایی که در حال چرا هستند، می تواند حس ناب طبیعت را در شما زنده کند. البته برای پیاده روی و کوه نوردی گزینه های دیگری نیز وجود دارد، می توانید با ماشین یا پای پیاده به سمت ارتفاعات آلاله بروید و در آنجا به گشت زنی بپردازید.

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

  *اسب سواری

   

  اسب ها، حیواناتی که عصای دست مردم روستا هستند و در قدیم مرکب راهشان بوده اند، امروزه راهی برای کسب درآمد نیز هستند. می توانید در روستا لحظاتی دنیا را از دید مردمانی که با اسب و قاطر، ییلاق و قشلاق می کردند ببینید و سوار بر اسب ها تجربه تازه ای داشته باشید.

  *علاوه بر اینها اگر با تور سفر می کنید می توانید درخواست نیسان سواری نیز داشته باشید؛ نیسان هایی که در روستای اولسبلنگاه را به سرعت پشت سر می گذارند و به سمت ارتفاعات آلاله به حرکت در می آیند و نوع متفاوتی از تفریح را در اختیارتان قرار می دهند. برخی از تورها نیز امکان دوچرخه سواری را برای شما فراهم می کند، اگر توانایی جسمی تان به حدی است که می توانید در کوهستان دوچرخه سواری کنید این فرصت را از دست ندهید.

  *کشف زیبایی های بیشتر | در اولسبلنگاه نمانید، دیدنی ها ادامه دارد

  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

  اگر بعد از گشت و گذار در ییلاق اولسبلنگاه، هنوز از زیبایی سیر نشده اید، زمان کافی دارید و می خواهید از ورای روستا باخبر شوید، سفر خود را در ییلاق اولسبلنگاه به پایان نرسانید. ماشین را روشن کنید و مسیری که تا روستا آمده اید را ادامه بدهید، ارتفاعات آلاله و ییلاق سوئه چاله پیش روی شماست. آنجا از ابرها بالا و بالاتر می روید، بنای یادبود میرزاکوچک خان در روستای گیلوان را پشت سر بگذارید و به سوی شهر خلخال حرکت کنید. زمین گنجینه زیبایی اش را در برابر شما می گستراند و این پاداش ماجراجویی شماست. این مسیر 30 کیلومتری با 15 کیلومتر جاده خاکی می تواند لذت شما از این سفر را به نهایت برساند و مسیر وسوسه انگیز خلخال به اسالم را در بازگشت پیش پای‌ تان بگذارد.

  اقامت در ییلاق اولسبلنگاه

  خوشبختانه برای اقامت در روستای اولسبلنگاه گزینه های خوبی وجود دارد. اگر به اقامت در هتل ها و مهمانسراها عادت دارید و نمی خواهید تجربه اقامت در خانه های روستایی را داشته باشید یک هتل و چندین مهمانسراها در مسیر روستا وجود دارند که می توانند به شما خدمات بدهد. برخی از این اقامتگاه ها امکاناتی مانند پارکینگ و آلاچیق در اختیار شما می گذارند.


  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه
  اولسبلنگاه بهشت بلند جایگاه

  شما می توانید به وسیله پرتال گردشگری بروبه این منطقه را مکان نمایی کنید،  همچنین امکانات مورد نیاز خود را به راحتی در اطراف جستجو کنید و همچنین تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید . با اطلاع رسانی شما کمک به صنعت گردشگری و همچنین شناخت زیبای ناب و بی همتای سرزمین زیبای ایران به هم وطنان خود می نمایید .

  مشاهده بر روی نقشه

  (عرض جغرافیایی : 37.308462699778005 , طول جغرافیایی : 48.961403876458725)

  امتیاز

  0 0 نظر 130 مشاهده
  5 ستاره
  4 ستاره
  3 ستاره
  2 ستاره
  1 ستاره

  هیچ پیامی ارسال نشده

  ارسال پیام

  ورود به سیستم