ساحل
0 نظر125 مشاهده4.3

آستارا, گیلان

بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر

 • زمان لازم 24 ساعت
 • درجه سختی آسان
 • هزینه رایگان

بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر

بندر انزلی بعد از رشت، پر جمعیت ترین شهر استان گیلان است و قدمتی کهن دارد و تاریخی پر بار. این بندر واقع در جنوب دریای خزر به واسطه مبادلات تجاری و حضور گمرک خیلی زود در دنیا شناخته شد و تبادل فرهنگ هاب مختلف به اعتلای این شهر کمک شایانی کرد.

#انزلی #گیلان #بندر #شمال #پهلوی # بندر # است.

آدرس محتوا

https://borobe.com/BRIc1ebfca6

دسته بندی

 • گیلان(9)
 • آستارا(3)
 • طبیعت گردی(42)
 • ساحل(4)
 • هزینه (رایگان)(45)
 • درجه سختی (آسان)(38)
 • زمان لازم (24 ساعت)(9)
 • گالری تصاویر

  اماکن نزدیک

  برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

  آب و هوا

  برای استفاده از این قسمت شما باید عضو شوید

  امکانات

  • مجموعه گردشگری
  • اقامتگاه بومگردی
  • بازار محلی
  • غذای محلی
  • مجموعه تفریحی
  • مجموعه های اقامتی
  • ماهیگیری
  • قایقرانی

  ویژگی ها

  • شگفت انگیز
  • غواصی
  • تفریحات آبی
  • پیاده روی
  • شنا
  • پرنده نگری

  محدودیت ها

  • امکان ورود به محوطه خصوصی
  • عبور از مناطق حفاظت شده

  توضیحات

  تاریخچه بندر انزلی

  پیدایش جزیره و مرداب از جاهای دیدنی بندر انزلی در این منطقه به بیش از 15000 سال پیش باز می گردد و این شهر کهن با شهرهای هوء در ویتنام، قازان در تاتارستان و بندر اوکتائو در قزاقستان پیوند خواهر خواندگی دارد. البته انزلی و غازیان دو محله جداگانه در شهر بندر انزلی بوده اند که امنون به واسطه رشد و گسترش شهر، با هم دیگر تنها یک پل فاصله دارند. در سفر به بندر انزلی بدانید که با ارتفاع منفی 26 متر از سطح دریا همسایه رشت، صومعه سرا و رضوان شهر است و با داشتن امکاناتی مدرن در حاشیه دریای خزر، پنجمین مرز فعال کشور از لحاظ ترانزیت کالا است.

  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر
  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر

  زیبایی های بندر انزلی

  اسکله شهر انزلی از جاهای دیدنی بندر انزلی در سال 1306 از روسیه به ایران محول گشت و اولین کشتی که در از اروپا به بندر انزلی آورده شده توسط آلمانی ها انجام شد. بندر انزلی به واسطه تبادل کالا با غرب، در بسیار از تغییرات لفب اولین را با خود به یدک می کشد. ملنند اولین استودیو فیلم سازی، اولین نشریه ورزشی، اولین کارخانه لیموناد سازی، اولین کارخانه سوسیس، اولین بلدیه یا همان شهرداری و اولین ساختمان شیر و خورشید یا هلال احمر و بسیاری دیگر. بندر انزلی همواره در سالیان دور به عنوان دروازه ایران به اروپا مشهور و معروف بوده است و در حال حاضر ساحل های ماسه ای، تالاب ها و دیدنی های بی شمار این شهر در کنار فضای سر سبز و جنگل های اطراف از نمونه جاهای دیدنی بندر انزلی ، عامل حضور گردشگران داخلی و خارجی بسیاری در تمامی فصول سال است.

  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر
  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر

  زیبایی های بندر انزلی

  یکی از جاهای دیدنی انزلی و پر بازدید بندر انزلی تالاب بین المللی این شهر است. این تالاب با جزایر بسیار زیبایی که در میان خود جا داده است یکی از مهم ترین محل های تخم ریزی آبزیان است و منطقه ای است امن برای پرندگان مهاجر و بومی. علاوه بر بند زیبای انزلی، آبکنار نیز در ساحل این تالاب قرار دارد. این تالاب بزرگ زیستگاه 50 گونه ماهی و 100 نوع پرنده است که در کنار گونه های متنوع گیاهی، محلی منحصر به فرد و عالی را جهت زیستن این موجودات فراهم آورده است. تالاب انزلی که محلی برای قایق سواری و لذت بردن از این اکوسیستم حفاظت شده است پیوند خواهر هواندگی با تالاب کوشیرو واقع در پارک ملی موشیرو شیتسوگن دارد.در میان این تالاب، منطقه ای وجود دارد به نام سرخانکل که منطقه حفاظت شده محسوب می شود مسیری است برای رسیدن به نیلوفرهای آبی مشهور مرداب. منطقه زیبای حفاظت شده سرخانکل محل مهاجرت پرندگان بسیاری چون چنگر، انواع مرغابی ها، یلوه، طاووسک، قو، کاکایی و غاز است و نی و لاله تالابی و آزولا و سه کوله خیز تمام این منطقه را پوشانده است. نیلوفرهای آبی هم محلی است برای تخم گذاری پرستو ها و شروع زندگی جوجه های این پرنده زیبا. بعد از این زیبایی طبیعی و خارج از دست بشردر لیست جاهای دیدنی انزلی، می توان سراغ قسمتی رفت که به دست انسان ها زیبا شده و کنار دریای خزر جای گرفته است. بلوار ساحلی بندر انزلی یا همان بلوار قدسبا قدمت بالا در کنار نوار ساحلی خزر و با معماری اروپایی طوری ساخته شده که منظره اسکله و آمد و شد کشتس ها دیده شود. روز و شب این منظره دیدنی های خاص خود ار دارد. چه رویت طلوع خورشید از میان اسکله های بارگیری چه مشاهده غروب آن در آب متلاطم خزر میان هیاهوی مرغان دریایی. البته مجسمه های شیر، پلکان خوش ساخت، فواره ها و آلاچیق های میان درختان مرکبات هم از دیگر زیبایی های این پارک قدیمی است. در ابتدای ورودی پارک نیز بنای کوچکی وجود دارد همانند بنای حافظیه شیراز که روزگاری محل برگزاری کنسرت های محلی و کوچک بوده و با نام حافظیه انزلی معروف است و در حال حاضر گاهی پذیرای نمایشگاهی کوچک از آثار صنایع دستی و یا نقاشی است

  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر
  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر

  امکانات و فضاهای تفریحی

  پل اتصال دهنده انزلی و غازیان نیز از دیگر ساخته های دست بشر در این شهر است که زیبایی های آن را دو چندان ساخته است همچون منطقه آزاد تجاری که علاوه بر گشودن پنجره های جدید اقتصادی که موجب رونق کسب و کا ر گردیده، فضایی فرح بخش و زیبا از جاهای دیدنی بندر انزلی را نیز ایحاد نموده است. اما در میانه شهر عمارتی زیبا به چشم می خورد که به دستور رضا شاه در سال 1308 ساخته شد و امنون موزه نظامی شهر است. ساختمانی با پنجره هایی به دریای خزر در باغی عطر آگین به شکوفه های بهار نارنج. هتل و رستوران های مدرن و لوکس نیز از دیگر جنبه های مثبت این بندر توریستی است. در محله شالیور و بی بی حوریه از بخش غازیان می توانید برگترین باغ شهر ایرانی را به نظاره بنشینید. جایی که با نام دهکده ساحلی از یال 1348 ساختنش آغاز شد. دهکده ساحلی بندر انزلی علاوه بر داشتن رستوران و پارک و آلاچیق و امکانات متنوع فراوان، دارای ویلاهای زیبا و خوش ساختی است که دیدن شان خالی از لطف نیست.

  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر
  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر

  برج ساعت و کشتی

  در سفر به بندر انزلی بدانید که برج ساعت از جاهای دیدنی بندر انزلی که در سال 1194 هجری شمسی به دستور خسرو خان گرجی، حاکم قجری زمان ناصر الدین شاه ساخته شد پشت بازار سپه قرار دارد و همچنان به طور دقیق زمان را نشان می دهد. موج شکن شهر در سفر به بندر انزلی نیز محلی است زیبا برای گرفتن عکس یادگاری و از آن جا می توان کشتی تفریحی میرزا کوچک خان را هم دید و به هوس ساحتی با آن افتاد. این کشتی که ساخت سال 1971 میلادی در ژاپن می باشد در 5 طبقه، بر پهنای دریاچه خزر می خرامد و امکاناتی برابر با هتلی 4 ستاره دارد و با 27 کابین، 250 مسافر را در خود جای می دهد. طول 74 متری این کشتی با عرض 12 متر پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است. این کشتی 20 متر نیز ارتفاع دارد. در کنار همه این زیبایی ها باید به تیم ملوان بندر انزلی هم اشاره کرد که نماد تعصب و غیرت انزلی چی ها است و آن را با هیچ چیزی عوض نخواهند کرد. قوی سپید خزری لقب ملوان بندر انزلی است که همانند خونی در رگ و پی مردمان این شهر جریان دارد.

  تفریحات و خوراکی ها

  در سفر به بندر انزلی بندر زیبای انزلی با خصوصیات یک بندر اصیل و قدیمی چیزهایی دارد که فراتر از یک گردش تفریحی یا طبیعت گردی ساده است. بازارهای یک روزه که کشاورزان محصولات خود را مستقیم به آن جا می آورند و شما اگر خوش شانس باشید و در آن روز در شهر، می توانید میان رنگ های طبیعت قدم بزنید و از دیدن میوه های گونه گون لذت ببرید و از بوی زیتون مست شوید. یا حس زیبای غذا دادن به مرغان هوایی و عبور این پرندگان زیبا از کنار دستان شما منظره ای فراموش نا شدنی است. از طعم غذاهای گیلکی هم آن قدر گفته اند و شنیده اید که بیان مجددش بی حاصل و است تنها ایجاد گرسنگی می نماید. هستن که یکی از کال کباب، ترشه شامی، خورشت فسنجان، ترشه کباب، باقالی قاتق و سیر قلیه در کنار پیش غذاهایی چون باقالا، بورانی بادمجان، اشپل، گردو، زیتون و سیر ترشی را شاید به جز بندر زیبای انزلی و یعضی دیگر از شهرهای استان گیلان، فقط در رویا دید و در خواب و خیال مزه نمود.

   

  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر
  بندر نیلگون انزلی با جاذبه های بی نظیر

  شما می توانید به وسیله پرتال گردشگری بروبه این منطقه را مکان نمایی کنید،  همچنین امکانات مورد نیاز خود را به راحتی در اطراف جستجو کنید و همچنین تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید . با اطلاع رسانی شما کمک به صنعت گردشگری و همچنین شناخت زیبای ناب و بی همتای سرزمین زیبای ایران به هم وطنان خود می نمایید .

  مشاهده بر روی نقشه

  (عرض جغرافیایی : 37.4639089 , طول جغرافیایی : 49.4798635)

  امتیاز

  0 0 نظر 125 مشاهده
  5 ستاره
  4 ستاره
  3 ستاره
  2 ستاره
  1 ستاره

  هیچ پیامی ارسال نشده

  ارسال پیام

  ورود به سیستم